Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/onlinehizmet.org/public_html/wp-content/themes/betheme/functions.php on line 73
Yarışma: Çocukların bayramı doya doya yaşama hakkına saygı gösterelim lütfen! - Online Hizmet

Yarışma: Çocukların bayramı doya doya yaşama hakkına saygı gösterelim lütfen!

HÜKÜMETİN KRİZDEN ÇIKIŞ REÇETESİ: NEW DEAL PROGRAMI 2020
Temmuz 4, 2020
Paylaş

Britanya Hizmetinin her ferdi güzel. Bu güzeller içinde en güzelleri de çocuklarımız.

Güzel güzeli çağırır, güzeli ister, güzele müştaktır. En güzel çocuklarımızın bayram günlerini en güzel günleri olarak geçirmek hakları… Başta Ramazan ve Kurban Bayramlarının evlerimizde coşku ile kutlanması onları Christmass ve Noel şenlikleri, Bonfire Night eğlencesi gibi içinde yaşadığımız toplumun bayramları karşısında kimlik bunalımına girmekten kurtaracaktır.

Çocuklarımızın, “bizim de bayramımız var,” diyebilmesi için bayramın bayrama layık bir hazırlık, heyecan ve coşku ile kutlanması önemli…

Türkiyemizde Kurban Bayramı’na şeker bayramı da denirdi. Bu bayram daha bir çocuk bayramı olarak görülürdü.

Bu duyguyu bu bayramda da çocuklarımıza yaşatmak için bir yarışma düzenlemek istedik. Yarışmamızı Human Rights Solidarity’nin Çocuk Hakları Komitesi düzenleyecek. Onların sloganı şu: Çocukların bayramı doya doya yaşama hakkına saygı gösterelim!

Yarışmamız çok basit: Bayrama kadar çocuğunuzun odasını veya evinizin bir köşesini bayram köşesi olarak dizayn edeceksiniz. Sonra en beğendiğiniz fotoğrafı www.onlinehizmet.org sitemize yükleyeceksiniz. Bayramın ikinci gününe kadar resimleri sitemizden oylayabileceksiniz. Bayramın ikinci günü yapacağımız bayramlaşma sırasında, en çok oy almış olan 10 fotoğraf ayrıca bayramlaşmaya katılanlarca oylanacak.

İlk üç takımımıza hediyelerimiz olacak…

Yarışmanın ve katılımın kuralları şöyle:

  1. Bu bir takım yarışması… Büyükler kaç kişi katılırlarsa katılsınlar, çocukların asıl katılımcı olması lazım.
  2. Bu masraflı bir yarışma olmaması lazım. Bir DIY (Do it yourself) yarışması istiyoruz. Mümkün olduğunca evde olan veya One Pound Shop’lardan alınabilecek şeylerle dekorasyon yapmanızı istiyoruz.
  3. Işıklandırma gibi yüksek masraflı, veya tamamı satın alınabilen tablo ve süsleme malzemesi kullanabilirsiniz, ama üç kişilik hakem heyetimiz bunların oylamada etkisi olmaması için ellerinden geleni yapacaklar.
  4. Görsel güzellik kadar içerikle de ilgileniyoruz. Çocuklarımıza Kurban, bayram, kardeşlik, şükür gibi konularda ders veren çalışmalar görmek istiyoruz. Bunun için resmi yüklemekle kalmayıp, odada yaptığınız dekorun hangi değerlerimizi nasıl aktardığını bize yazılı olarak göndermenizi rica ediyoruz.
  5. 31 Temmuz Cuma günü öğlen 12:00’den itibaren fotoğraf yüklemelerini durduracağız.
  6. Takımların kendilerine bir takım ismi beğenip, bu isimle yükleme yapmasını istiyoruz. Kendi isimlerinizi veya aile soy isimlerini kullanmamanızı önemle rica ediyoruz. Yüklediğiniz fotoğraflarda çocuklarınızın veya sizin görünmemeniz de önemli. Bunu güvenlik için değil, oylamaların tarafsız olması için yapıyoruz.
  7. 1 Ağustos Cumartesi sabah 10:00’a kadar fotoğraflara yorum yazabilir, sevdiklerinizi beğenebilir, yorum yazabilirsiniz. Hakemlerimiz en fazla beğeni toplayanlar arasından 10 tanesini seçerek Bayramlaşma sırasında yapılacak oylamaya katacaklar.
  8. İlk üçe giren takımları Bayramlaşma yayınına davet edecek ve odalarını bir defa da Zoom ekranlarında gösterip anlatmalarını isteyeceğiz.

Yarışma için fotoğraflarınızı https://onlinehizmet.org/fotograf-yarismasi/ adresinden yükleyebilir, galerimizi de https://onlinehizmet.org/fotograf-yarismasi-galeri/ adresinden görebilirsiniz.

Oda veya köşenizde kullanabileceğiniz motif ve dekorlarla alakalı aşağıdaki YouTube video veya kanallarından yararlanabilirsiniz:

Şimdiden hepinize iyi bayramlar…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir