Doktor ve hemşire arkadaşlarımıza duyuru

Acil Destek Fonu (Emergency Support Fund) Başvuruları
Mart 21, 2020
Korona Günlerinde Af – Kerim Balcı
Mart 21, 2020
Paylaş

Sevgili doktor, hemşire ve tıp fakültesi mezunu arkadaşlar,

Ülkemize son dönemde gelmiş ve henüz mesleğini icra etmek için gerekli denklikleri tamamlamamış olabilirsiniz. COVID-19 Salgınıyla mücadele çerçevesinde hükümetimizin bu konuda bir düzenleme yapmasını ve ülkemizde bulunan bütün tıp fakültesi mezunlarını göreve çağırmasını bekliyoruz. Bu çerçevede bazı arkadaşlarımızın aranıp CVlerinin talep edildiğini de biliyoruz. 

Lütfen Türkiye’de veya dünyanın başka bir ülkesinde doktorluk yaptıysanız, tıp fakültesi mezuniyeti aldıysanız, hemşirelik eğitiminiz varsa, özetle bu kriz zamanında NHS kadrolarında destek olabilecek bir birikiminiz varsa ve risk grubunda değilseniz, şu hazırlıkları yapınız: 

• Derhal bir CV’nizi hazırlayın. Bu konuda yardıma ihtiyacınız varsa helpline@voicesinbritain.org adresinden bize yazın. 

• Eğer RefuAid ile daha önceden bir iletişiminiz olmadıysa ve henüz sizi kimse aramadıysa RefuAid’in https://refuaid.org/contactus formunu doldurarak kendilerine doktor veya hemşire olduğunuzu ve görev almaya hazır olduğunuzu bildiren bir mesaj atın. 

• Lütfen hastalanmamak için elinizden geleni yapın. 

• Eğer evinizde yapacak bir şeyler arıyorsanız ve İngilizceniz yeterli ise hükümetimizin sağlık personeli için hazırladığı bu rehberleri inceleyin: https://www.gov.uk/government/collections/coronavirus-covid-19-list-of-guidance • İngilizceniz yeterli değilse internette pek bir meşhur olmuş olan Çinli doktorların hazırladığı söylenen şu rehberi de inceleyebilirsiniz: COVID-19 ÖNLEME VE TEDAVİ ELKİTABI (LINK: https://www.medimagazin.com.tr/templates/default/ckfinder/userfiles/files/pdf/covidelkitabi.pdf?fbclid=IwAR15cR_N4l0iZcMy6mORsNIEmjrxeyF7qouhR9NXrzEYNq

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir