Tekrar eden reçeteleriniz için eczaneye gitmeyin

Aileler “ben sağlıklıyım ne olsa” diyerek birbirine ziyarete gidip geliyor; çocuklarımız okula gitmiyor ama komşuya gidiyor. Covid-19’un kuluçka süresinin 14 güne kadar çıkabileceği ve semptomların bu süre içinde görülmeyebileceği, hatta bazı taşıyıcıların semptomları hiç hissetmeden hastalığı atlatabildiği göz önüne alındığında bu tür ziyaretlerden vazgeçmeli değil miyiz?
Mart 19, 2020
İngiliz Hükümeti’nin Virüs’e Karşı Açıkladığı Ekonomik Paket
Mart 20, 2020
Paylaş

Bugünlerde en uzak durulması gereken yerlerin başında eczaneler geliyor. Covid-19 virüsünün taşıyıcıları hastalığın erken evrelerinde kendilerini grip veya soğuk algınlığı hastası zannediyorlar. Bunun için de ateş düşürücü veya ağrı kesici almak için eczanelere yöneliyorlar. Bu da eczanelerin, aile hekimliklerinin (GP) ve nispeten daha iyi dezenfekte edilseler de acil servislerin riskli alanlar olmasına yol açıyor. 

Eğer tekrar eden bir reçeteniz var ve ilacınız bitiyorsa kendinizi bir eczaneye uğramak zorunda hissedebilirsiniz. Oysa NHS reçetelerini kapınıza ücretsiz getiren bir servis var: Well Pharmacy. www.well.co.uk adresinden birkaç dakika içinde kaydolabildiğiniz Well Pharmacy sizin yerinize aile hekiminizle görüşüyor, yeni reçetenizi alıyor ve ilacınızı adresinize getiriyor. Bütün eve teslim hizmetlerinde olduğu gibi Well Pharmacy de bugünlerde yoğun. İyisi mi tekrar eden ilaçlarınız bitmeden 14 gün önce siparişinizi yapın. 

1 Comment

  1. cobanosman@hotmail.com' Osman Coban dedi ki:

    Please note this service is not available in Scotland Thank you

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir