Warning: Use of undefined constant REQUEST_URI - assumed 'REQUEST_URI' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/customer/www/onlinehizmet.org/public_html/wp-content/themes/betheme/functions.php on line 73
UK Furloughed Scheme (Çalışan Gelir Destekleme Programı) Güncelleme - Online Hizmet

UK Furloughed Scheme (Çalışan Gelir Destekleme Programı) Güncelleme

İngiltere’nin Covid-19 kısıtlamalarından çıkış yol haritasının ana hatları açıklandı
Mayıs 11, 2020
Evde Bayram Namazı kılmaya hazır mısınız?
Mayıs 22, 2020
Paylaş

12 Mayıs’ta, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, hükümetin işçiler için koronavirüs maaş destekleme programının Ekim ayının sonuna kadar uzatılacağını açıkladı.

Hatırlanacağı üzere bu plan ilk olarak Mart başlamıştı, önümüzdeki ayın sonunda bitmesi planlanıyordu. Sunak, sistemde herhangi bir değişiklik yapılmayacağını ve hükümetin işçi ücretlerinin % 80’ini Temmuz sonuna kadar ayda 2.500 £ ‘a kadar ödeyeceğini söyledi. Ağustos ayından itibaren, program tüm sektörler ve bölgeler için devam edecek, ancak firmalara personeli işe başlatmaları için daha fazla esneklik sağlayacak. Mevcut plan kapsamında izinli işçiler çalışamıyor. Şu anda programı kullanan işverenler, izinli çalışanları yarı zamanlı olarak geri getirebilecekler.

Şansölye ayrıca, Ağustos ayından itibaren işverenlerin devlet desteği seviyesinin kademeli olarak azalacağını ve hükümetle maaş ödeme maliyetini paylaşacaklarını söyledi.  Sunak, hükümet desteğinin nasıl azalacağını ayrıntılı bir şekilde açıklamadı, ancak işverenlerin izinli işçilerin ücretlerinin % 80’ini ödeme yükünü paylaşacakları beklentisi olduğunu, yani işçilerin gelirlerinin düşmeyeceğini söyledi.

Mayıs ayı içinde yeni programın detayları netleşecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir